Az oszteopátia - nem összekeverendő a csontkovácsolással és a gyógymasszázzsal - elsősorban a különböző mozgásszervi- és belső szervi egészségügyi problémák megoldásával, a gerincet, az izmokat és az ízületeket érintő elváltozások, megbetegedések, diszfunkciók kezelésével foglalkozik. Az oszteopátia egy gyógyszermentes, nem invazív, manuális terápia, ami az egész emberi testet érintő megközelítést alkalmaz a gyógyításban.
Az oszteopátia elsődleges célja természetesen a páciens panaszainak enyhítése vagy megszüntetése, ugyanakkor ezt nem csak a tünetek kezelésével, hanem a tüneteket kiváltó okok megszüntetésével éri el. Az oszteopátia biztonságosan és eredményesen alkalmazható szinte mindenféle mozgásszervi panaszok (pl. nyak, hát, gerinc, derék, csípő, térd, boka, váll, könyök, csukló stb.), valamint a belső szervekkel (pl. idegrendszer, nyirokrendszer, keringési rendszer stb.) összefüggésbe hozható egészségügyi problémák esetén.
Az oszteopátia főként a tengerentúlon és a nyugati államokban - így többek között: USA, Nagy-Britannia, Németország, Ausztria, Hollandia, Svédország, Ausztrália stb. - évtizedek óta ismert és elismert egészségügyi szakma, részletesen dokumentált, tudományosan megalapozott szakmai háttérrel (www.medicalnewstoday.com). Miközben egy felmérés szerint az Egyesült Államokban az orvostanhallgatók 25 százaléka végez oszteopátiás orvosi programot (www.healthline.com), addig Magyarországon oszteopátiás kezelésekkel csak néhány szakképzett oszteoterapeuta foglalkozik.
Az oszteopátiás kezelések fókuszában tehát az emberi szervezet természetes egyensúlyának helyreállítása áll, hiszen az emberi test egyaránt fontos részei a csontszerkezet, az ízületek, az izmok és a különböző keringési rendszerek. Talán ez jelenti a legnagyobb különbséget és előnyt a csontkovácsolással és a gyógymasszázzsal szemben, hiszen egy csontkovács vagy gyógymasszőr általában nem mélyebb összefüggésekben gondolkodik, hanem inkább a konkrét panasszal foglalkozik. A közhiedelemmel ellentétben tehát az oszteopátia alapvetően különbözik a csontkovácsolástól és a gyógymasszázstól, így ezek szakmai szempontok alapján történő összehasonlítása meglehetősen félrevezető lehet.
A craniopátia a manuálterápia legmagasabb szintje, ami a koponyacsontok blokkjaival foglalkozik. A koponya és azon belül az agyidegek érintettsége önmagában is a tünetek legszélesebb skáláját produkálhatja, a látási zavaroktól kezdve az egyensúlyzavarokig. Leggyakrabban fejfájás, gyakori arc- és homloküreg gyulladás, állandó középfülgyulladás, cukorbetegség, fogászati problémák esetén alkalmazható kezelésrendszer.
Az oszteoterápia tehát egy összetett, sokféle egészségügyi problémára megoldást jelentő, biztonságos és hatékony módszertan, ami gyermekek, fiatalabb és idősebb felnőttek számára egyaránt ajánlható.
Az oszteoterápia azonban nem csak már kialakult panaszok esetén alkalmazható, a korai felismerésben és a megelőzésben is komoly szerepe lehet. Az ún. "néma blokkok" akár sokáig lappanghatnak az emberi szervezetben teljesen tünetmentesen, viszont meglétük folyamatosan rombolja az emberi test statikáját, így idővel akár komolyabb elváltozásokhoz is vezethetnek. A rendszeres felülvizsgálat különösen ajánlott hosszan tartó ülő- vagy állómunkát, nehéz fizikai munkát, speciális testtartást igénylő munkát végző, valamint aktívan sportoló nők és férfiak számára. Az alkalmi felülvizsgálat előnyös lehet gyermekek különböző életkoraiban, kismamák számára a szülést követő 2-3 hónapban, valamint baleseteket, egyes műtéteket követően.
Ha időpontot szeretne egyeztetni, vagy bővebb információra van szüksége,
hívjon bizalommal a (+36) 30/725-4678 telefonszámon (munkanapokon).
Kérem, vegye figyelembe, hogy nem minden esetben vagyok elérhető telefonon,
viszont – amennyiben nem rejtett számról hív – örömmel visszahívom.
További érdekes és hasznos információkért, aktualitásokért kövesse Facebook-oldalamat:
https://www.facebook.com/kalingerzoltan
Üdvözlöm, Kálinger Zoltán vagyok, győri oszteoterapeuta.
Integrált Manuális Oszteoterápia, gyógymasszőr, Yumeiho-masszázs tanulmányaimat Magyarországon és külföldön végeztem. Aktív tagja vagyok a magyarországi Integrált Orvostudományok Társaságának és az európai EFDMA (European Fascial Distortion Model Association - www.fdm-europe.com) szervezetnek. Német és angol nyelven kommunikálok, így nem okoz gondot a szakirodalom, a szaksajtó figyelemmel kísérése.
Oszteopátia praxisomat Győrben alakítottam ki, így pácienseim többsége is Győrből és Győr vonzáskörzetéből keres meg engem, ugyanakkor gyakran kezelek távolabbról (pl. Mosonmagyaróvár, Csorna, Komárom, Tata, Pápa, Veszprém, Szlovákia stb.) érkező pácienseket is. A munkám során nagyon változatos, sokrétű panaszokkal találkozom, így a mély szakmai tudásom nagyon komoly gyakorlati tapasztalatokkal gazdagodott a hosszú évek során.
Szakmai hitvallásom szerint csak olyan eseteket vállalok, amelyeknél az oszteoterápia alkalmazása valódi, mérhető eredményre vezethet. A páciens-oszteoterapeuta kapcsolat alapjai - hasonlóan a "hagyományos" beteg-orvos viszonyhoz - a bizalom, a türelem, az empátia, így - a szakmai eredményeimen túlmenően - nem kis részben ennek is köszönhető, hogy a pácienseim közül nagyon sokan személyes ajánlásra, nem egyszer orvosi javallatra fordulnak hozzám.
Gyermek pácienseim körében a leggyakoribb problémák a statikai zavar, a csípőelfordulás, az izomproblémák, a funkcionális gerincferdülés, míg felnőtt pácienseim elsősorban nyak-, hát-, derék- és végtagfájdalmak, gyakori fejfájás, szédülés, végtagzsibbadás, valamint balesetek, sportsérülések miatt, illetve műtétek utáni rehabilitáció céljából fordulnak hozzám.
Oszteoterapeutaként számomra a legnagyobb elismerés az, amikor a panaszaitól megszabadult páciensem egy boldog mosollyal az arcán távozik az utolsó oszteoterápiás kezelésről.
Ha időpontot szeretne egyeztetni, vagy bővebb információra van szüksége,
hívjon bizalommal a (+36) 30/725-4678 telefonszámon (munkanapokon).
Kérem, vegye figyelembe, hogy nem minden esetben vagyok elérhető telefonon,
viszont – amennyiben nem rejtett számról hív – örömmel visszahívom.
További érdekes és hasznos információkért, aktualitásokért kövesse Facebook-oldalamat:
https://www.facebook.com/kalingerzoltan
Az oszteoterápia kezelések minden esetben az oszteoterapeuta alapos tájékozódásával kezdődnek. A személyes konzultáció során megismerem a páciens konkrét panaszait, különös tekintettel az esetleges kórelőzményekre. A kikérdezést követően a páciens különböző mozgásteszteket hajt végre, melyek révén egyrészt "mérhetővé" válik a konkrét probléma, annak jellemzői és mértéke, másrészt az oszteoterapeuta egy teljesebb képet kap a páciens általános fizikai állapotáról.
A kapott információk és adatok ismeretében határozható meg pontosan a szükséges kezelések típusa. A kezelések száma az első alkalommal általában nehezen meghatározható, hiszen ez nagymértékben függ az adott probléma jellemzőitől és súlyosságától, illetve természetesen attól is, hogy a páciens szervezete milyen gyorsan és milyen mértékben reagál a kezelésekre. Nagy általánosságban elmondható, hogy a leggyakoribb problémák esetén 2-3-4 kezelés is elegendő lehet.
Az oszteoterápiás kezelések során - a diagnosztikához hasonló - mozgástesztekkel folyamatosan nyomon követem a pozitív változásokat, és a következő kezeléseket az eredményekhez igazítom. Ez alól természetesen kivételt jelentenek azok az esetek, amikor az adott panasz nem köthető mozgáshoz.
A bejelentkezés minden esetben telefonon történik, az előzetes időpont egyeztetés során igyekszem kellő rugalmassággal eljárni. Az első konzultáció 30 percet fog igénybe venni, ennyi időre van szükség a teljeskörű diagnosztikához. A további alkalmak, kezelések szintén 30 percig tartanak. A kezelések nem igényelnek különösebb előkészületeket, ugyanakkor célszerű olyan alsóruházatot viselni, mely nem akadályozza az oszteoterapeuta munkáját.
Az egyes kezelések díja - függetlenül a kezelések típusától és számától - minden esetben egységes és rögzített, melyet az első beszélgetés alkalmával egyeztetünk. A fizetés történhet készpénzben vagy bankkártyával.
Az egyes kezelések után kialakulhatnak ún. "vándorfájdalmak", amik azt jelzik, hogy a szervezet regeneráló folyamatai beindultak. Ezek a fájdalmak általában 1-2 napnál nem tartanak tovább, ez idő alatt célszerű minden nagyobb fizikai megterhelést (pl. sport, nehéz tárgyak emelése stb.) kerülni.
Ha időpontot szeretne egyeztetni, vagy bővebb információra van szüksége,
hívjon bizalommal a (+36) 30/725-4678 telefonszámon (munkanapokon).
Kérem, vegye figyelembe, hogy nem minden esetben vagyok elérhető telefonon,
viszont – amennyiben nem rejtett számról hív – örömmel visszahívom.
További érdekes és hasznos információkért, aktualitásokért kövesse Facebook-oldalamat:
https://www.facebook.com/kalingerzoltan
A praxisomban nagyon sokféle esettel találkozom, a pácienseim egyaránt fordulnak hozzám napjainkban már gyakorlatilag népbetegségnek számító mozgásszervi problémákkal és egészen speciális egészségügyi gondokkal. Az alábbi néhány oszteoterápiás esettanulmány közérthetően és világosan rámutat arra, hogy az oszteoterápia széles körben alkalmazható, hatékony és eredményes módszertan. Gyakran megesik, hogy a páciens csontkovácsolás vagy éppen gyógymasszázs kezelést követően érkezik hozzám, és végül az oszteoterápiának köszönhetően szűnnek meg a panaszai. Ez természetesen nem azt jelenti, hogy az oszteoterápia "csodaszer" lenne, az viszont mindenképpen nagy előnye a csontkovácsolással és a gyógymasszázzsal szemben, hogy az emberi szervezetre egységes egészként tekint.
N. Virág (2 éves)
„Kislányunk 2012. augusztusában született, egészségesen. Minden zökkenőmentesen zajlott, amíg a hozzátáplálás el nem kezdődött. 6 hónapos korában próbáltam először a szokásos alma-keksz kombinációval kínálni. Sikertelenül, öklendezett tőle. Azt gondoltam, új íz, szokatlan a kanál stb., ezért másnap ismét próbálkoztam. Aztán újra és újra, de semmi változás, a végeredmény öklendezés, fuldoklás volt. A későbbiekben minden ételt kizárólag turmixolva, szinte folyékony állapotban kínáltunk neki, kizárólag így tudott csak táplálkozni. Kenyeret, kiflit, babapiskótát soha nem evett, mivel ezek is, mint minden darabos étel, öklendezést váltottak ki. Természetesen ez ügyben több alkalommal felkerestem a gyermekorvosunkat és havi rendszerességgel a védőnőnket. A háziorvos elküldött minket laborra, ott mindent rendben találtak, ettől fogva a "probléma" le volt zárva. A védőnő részéről pedig csak azt hallottuk, hány kilónak kellene lennie. Persze segítséget senki sem adott, hogy éppen hogyan etessem meg, mikor nem tud rágni a kislányunk. Mikor ezt felvetettem, a gyermekorvos az mondta, elég intelligensnek tartja Virágot ahhoz, ha éhes, rágjon és egyen. Miután itt zárt ajtókra találtunk, felkerestük a helyi kórház egyik legkiválóbb gyermekgyógyászát. Refluxot diagnosztizált Virágnál és napi 6 adag gyógyszert írt fel. Sajnos, arra választ nem kaptam, hogy egy nem evő, nem rágó, a darabos ételtől fuldokló kislánynak hogyan adjak be ennyi gyógyszert? Mibe tegyem bele? A válasz: Anyuka, tegye bele kalácsba! Hát igen, bizonyára a doktornő nem találkozott még hasonló esettel, hiába a több mint 20 éves tapasztalat.
Miután itt sem értették meg, mi a gond és nem segítettek, egy helyi alapítványhoz fordultunk. Bíztunk benne, itt biztosan tudnak segíteni. Végül ők is kudarcot vallottak, és meggyőződésük volt, mivel annyira szeretném, hogy egyen, ez kisugárzik Virágra, és ezért nem eszik. Szóval én, mint az édesanyja tehetek arról, hogy nem tudja megenni a darabos, szárazabb ételeket. A következő állomás Budapest, a II. számú Gyermekklinika. A doktornő még nem találkozott ilyen esettel, azt mondta, vannak ilyen gyerekek és ennyi. Ezt követően szintén a fővárosban felkerestünk egy magánklinikát. Itt tapasztaltuk először, hogy segíteni szeretnének, és nem a szülőkben keresik a hibát, de a legnagyobb igyekezet és akarat ellenére sem tudták kideríteni a problémát. Végül egy véletlen folytán kerültünk Schneider Júlia magánrendelésére. Neki elmondtuk a gondunkat, aki Kálinger Zoltánhoz irányított minket. Még aznapra kaptunk időpontot. Hazafelé azután Virág babapiskótát evett! Igen, először életében babapiskótát. Vége lett a kálváriának, gyermekünk eszik darabos ételt, azt, amit mi is és a vele hasonló kisgyermekek. Most 2,5 éves csodaszép kislány, akinek a kedvenc reggelije a szalonna, ebédje a pipihusi sültkrumplival.
Visszakaptuk az életünket, újra tudunk mosolyogni és önfeledten, boldogan gondolunk a jövőre! Köszönjük a segítséget!”
A problémát az atlanto-occipitalis ízület (koponya és atlas közötti ízület) jobb irányú ficama (AIR) okozta, ami az atlas (1. nyakcsigolya) kimozdulásával társult (AIRA). Mivel a nyelvcsont a koponyához (azon belül a mandibulához) több izommal is kapcsolódik, a koponya hibás helyzete oldalra billentette a nyelvcsontot. Így a nyelvcsonton áthaladó nyelőcső megnyomódott, csökkent a keresztmetszete, valamint gátolva volt a pajzsporc (ádámcsutka) nyelés közbeni szabad mozgása. Ezek együttesen okozták Virág panaszait.
K. Erika (56 éves)
Erika több mint egy éve fennálló, baloldali arcfájdalommal jelentkezett nálam. Járt több orvosnál is, ahol trigeminus neuralgiát (arcidegzsábát) diagnosztizáltak nála, még műtétet is kilátásba helyzetek. A kikérdezés során kiderült, hogy kb. 2 éve kihúzták egy fogát a bal alsó fogsorból.
A fogászati beavatkozás során - mivel sokáig kellett kitátva tartania a száját - befeszült a rágóizma, amitől fájdalom és zsibbadás alakult ki.
B. Levente (11 éves)
Leventét 1 hete tartó hasi fájdalommal hozták el hozzám. A gyermek szertornázik, iskolából mentő szállította az SBO-ra. Az orvosi kivizsgálás során semmiféle rendellenességet nem találtak, azonban a gyermek csak görnyedve tudott járni, és bal oldalon jelzett fájdalmat.
A kivizsgálás során kiderült, hogy a bal oldalon befeszült a gyermek rekeszizma, valószínűleg egy tornagyakorlat során, ennek oldásával újra kiegyenesedve tudott járni.
SZ. Gabriella (22 éves)
Gabriella több éve tartó panaszaival fordult hozzám: baloldali fejfájás, heti többszöri arczsibbadás a bal oldalon, bal kar zsibbadása napi szinten. Agytumor gyanúja miatt koponya CT történt, az eredmény negatív. Sclerosis multiplex gyanú is felmerült.
A kiváltó ok a bal vállöv kötőszöveti feszülése volt, párosulva a nyaki szegmentumokban lévő ízületi blokkokkal.
CS. Gabriella (34 éves)
Gabriella panaszai 5 éve kezdődtek: hanyatt fekvő helyzetben a fej hirtelen rotációjára, vagy hirtelen felülésre pár másodpercre „elsötétül a kép”, pár másodpercig erős bizonytalanság érzése van.
A problémát a gerinc mellett futó kötőszöveti rendszer feszülése okozta. A második kezelés után teljesen megszűnt a panasz.
P. Gábor (36 éves)
Gábor 1 éve tartó, a bal oldalán érzett bordamenti fájdalommal jelentkezett nálam. Előfordult, hogy mentőt is hívtak már hozzá, mert a légszomj-érzés okán kialakult pánikroham miatt 200 fölé ment a vérnyomása.
A panasz oka a bal oldali 5. és 6. borda közt futó kötőszövet befeszülése volt. Emlékezett, hogy nehéz fizikai munka során volt egy rossz mozdulata.
Testépítő
A páciens sok évig tartó, izomtömeg növelő szer melletti testépítés után hirtelen felhagyott a sporttal. Az izomvesztés olyan jelentős volt, hogy a karokon még striák is keletkeztek. A páciens nagyon erős hátfájdalmakkal küzdött, melyek olyan állandó égő érzést okoztak, amitől aludni sem tudott. A képalkotó eljárások nem mutattak ki eltérést.
A probléma az volt, hogy a szervezet kötőszöveti rendszere nem tudott hozzáalakulni a gyors szöveti változásokhoz, emiatt keletkezett erős égő érzés a hátban.
Ha időpontot szeretne egyeztetni, vagy bővebb információra van szüksége,
hívjon bizalommal a (+36) 30/725-4678 telefonszámon (munkanapokon).
Kérem, vegye figyelembe, hogy nem minden esetben vagyok elérhető telefonon,
viszont – amennyiben nem rejtett számról hív – örömmel visszahívom.
További érdekes és hasznos információkért, aktualitásokért kövesse Facebook-oldalamat:
https://www.facebook.com/kalingerzoltan